MENDELEY

 

TÜBİTAK ULAKBİM tarafından tüm üniversitelerin kullanımına sunulan  Mendeley Institutional Edition; araştırmacıların araştırmalarını yönetmelerine ve geliştirmelerine, diğer araştırmacılar ile çevrimiçi işbirliği yapabilmelerine ve yapılmış olan son araştırmaları keşfetmelerine yardımcı olurken, bir kaynakça yönetim aracı ve akademik sosyal ağ hizmetini kurumlara yönelik sunan bir araçtır.

 

Mendeley Instituational Edition kurumsal kullanıma sahip olmanız için https://www.mendeley.com web adresinden “create free account” bağlantısına tıklayarak AKU uzantılı mail adresiniz ile kayıt olmanız gerekmektedir. 24 saat içerisinde kurumsal grubunuza dahil olarak 100 GB kişisel depolama alanı, sınırsız kapalı grup kurma özelliği, gruplarda 100 kişiye kadar üyelik vb. yükseltilmiş haklardan faydalanabilirsiniz.

 

Enstitümüze ait metin içi atıf ve kaynakça stili oluşturulmuş olup, 

“Mendeley” Sağlık Bilimler Enstitüsü tez başvuru formu, tez yazımı, dönem bitirme ödevi ve seminer yazımında metin içi atıf ve kaynakça stili için; Mendeley Cite –> Citation Settings –> Change citation style –> Add a custom style

 

Enter custom style URL kısmına link yapıştırın:

https://csl.mendeley.com/styles/622621891/AKUSAGBILnew

 

19 Mart 2024, Salı 166 kez görüntülendi